Sekcja górska jest fundamentem naszego Klubu, to od niej wszystko się zaczęło. Grupa rozkochany w turystyce górskiej absolwentów tęskniła za swoim studenckim kołem, które organizowało takie wypady. Postanowili, więc że założą coś na kształt tamtego koła, tylko dla wszystkich ludzi, bez względu na wiek. I tak oto powstała nasz KMAW.

 

Sekcja górska spotyka się przynajmniej raz w miesiącu (staramy się by nasze wypady organizowane były tak, żeby nie kolidowały z wycieczkami sekcji rowerowej, ponieważ jest wiele osób, które chcą być w jednej i drugiej sekcji.

 

Najczęściej włóczymy się po górach, które są blisko Krakowa, wobec tego z nami złazicie całe Gorce, Beskid Wyspowy, Mały, Żywiecki i oczywiście Tatry oraz Świętokrzyskie. Staramy się, aby nasze trasy były przewidziane na jeden dzień, czasem zdarzają nam się jednak dwudniowe górskie wypady.

 

 

Dwa razy do roku staramy się też zorganizować dłuży wypad, do tej pory chodziliśmy już po Tatrach Słowackich, Bieszczadach, Górach Stołowych, Karpatach, Górach Dynarskich, Alpach Szwajcarskich i Austriackich i Andach.

Tagged Under